iGOM Logo
Időzavarban

Mint tudjuk, holnap (01.14. hétfő) rendkívüli ülésen tárgyalhatja a testület az Eszköz Kft …

Így tűnt el Esztergom egykori belvárosa

Kevesek emlékezhetnek arra, hogy milyen is volt Esztergom belvárosa, a Lőrinc utca és a Hévíz …

Ökumenikus imahét Esztergomban

Az ökumenikus imahét idei központi igeszakasza Mózes ötödik könyvében található Az…

2020 végére befejeznék a Mária Valéria Hotel építését

Elég nagy fába vágta fejszéjét a Solva Property Ingatlanfejlesztő és Hasznosító Kft,…

Ádernek írnak a Felsőbíróság miatt

2018-12-16 22:56

Visszajön az alkotmánybírósági székhely?

Arról ír a Magyar Idők, hogy Esztergomban lelhet otthonra a legfelsőbb bírósági fórum, a Kúria. A cikk szerint az viszont már biztos, hogy a taláros testület (ami az Alkotmánybíróság), valamint a Közigazgatási Felsőbíróság is ide költözik.

Reméljük nem csak kacsa az egész - a Fidesz legnagyobb mulasztása városunk kapcsán az elmúlt 8 évben éppen az alkotmánybírósági székhely elvétele okán történt: pedig a 2010-es kampány egyik fő témája volt az, hogy a kétharmados kormányzati pozícióból meglesz a forrás a taláros testület székházára és infrastruktúrájára.

-ezt írta a szeretgom még júliusban, amikor felreppentek az első hírek a Közigazgatási Felsőbíróság Esztergomba költöztetéséről. 

Októberben már egymilliárdos vagyovesztést vizionált a portál. 

Érdekes konstrukciót találtak a képviselők annak bebiztosítására, hogy a kormány ténylegesen Esztergomba hozza a Közigazgatási Felsőbíróságot: úgy döntöttek, hogy a papíron 1 milliárd 28 millió forint nyilvántartási értékű Déli Kanonoksort térítésmentesen odaadják a magyar államnak. 

- írták akkor.

Ma este újabb felvonásához érkezett a Kanonok-sor ügye. 

Védjük meg Esztergomot! - kéri Cserép János - szeretgom.hu, Harvay Péter - civilhetes, Harvay Gusztávné, Kovács Géza, Miavecz Jenő, Soós Tibor - esztergomi író, Vigh László - LMP Esztergom, önkormányzati képviselő és Zentai-Plajner Zsolt - Mi Hazánk Esztergomi Szervezete, Komárom-Esztegom Megyei Önkormányzati képviselő.

A következő üzenetet szándékoznak elküldeni Áder Jánosnak: 

Esztergomi polgárként… 

…azt kérjük Áder János államelnök úrtól, hogy a jelenlegi formájában ne írja alá a közigazgatási bíróságokról szóló törvényt.

A jelenlegi normaszöveg nem ad garanciát arra, hogy az Esztergomban felálló Felsőbíróság egy független, erős, a végrehajtói hatalmat korlátozni képes bírói hatalom központja lesz. Aggódunk, hogy enélkül városunk a független bírói hatalom porba döntésének eszközévé és helyszínévé válhat. Ha ez megtörténik, akkor az állammal, önkormányzatokkal folyó vitás ügyeikben igazságot és törvényességet keresők Esztergomot a gazsággal, törvénytelenséggel és a joguralom végső kiüresítésével fogják azonosítani.

Lokálpatrióta esztergomiként nem engedhetjük, hogy városunk ebbe a szerepbe belesodródjon.

Az üzenet szövegét fel is olvasta Cserép János a bíróság leendő - ma még leginkább romokban álló -  székhelye előtt. 

Olvastad már?

A lebegő világ képe – Az ukijo-e hatás

A Duna Múzeum – Európai Közép Galéria a japán–magyar diplomáciai kapcsolatok…

Egy gyöngyszemmel gazdagodott Esztergom Vízivárosa

Az esztergomi Vízivárosban, műemléki környezetben épült elegáns étterem, ahol a magyar…

Szelfizz a múzeumban!

Hat évvel ezelőtt Mar Dixon, a Culture Themes weboldal szerkesztője által indult a…

12 milliárdból újulhat meg az esztergomi Bazilika

A kormány az esztergomi Nagyboldogasszony és Szent Adalbert Főszékesegyház rekonstrukciójára …

© 2017-2019. igom.hu | Impresszum | hello@igom.hu