iGOM Logo
Pálos Imre emlékére úsztak szenior versenyzőink

Békéscsabán rendezték meg 2019 március 16-17.-én a XXII. Nemzetközi Szenior Úszóversenyt, …

Esztergom a Tour de Hongrie első szakaszának célállomása

Június 12-én a 40. Tour de Hongrie első szakaszának kerékpárverseny célállomása lesz…

Nemsoká kezdődik a zöldfelületek helyreállítása a Budai és a Schweidel környékén

Új utcabútorok is érkeznek. Erről írt dr. Szerencsés Gergely képviselő a facebook…

Ajándék járdát épít a C-SPED 84 Kft a Bánomi áttörésen

A C-SPED 84 Kft. felajánlásából járda épül a Bánomi áttörés mellett.

Ádernek írnak a Felsőbíróság miatt

2018-12-16 22:56

Visszajön az alkotmánybírósági székhely?

Arról ír a Magyar Idők, hogy Esztergomban lelhet otthonra a legfelsőbb bírósági fórum, a Kúria. A cikk szerint az viszont már biztos, hogy a taláros testület (ami az Alkotmánybíróság), valamint a Közigazgatási Felsőbíróság is ide költözik.

Reméljük nem csak kacsa az egész - a Fidesz legnagyobb mulasztása városunk kapcsán az elmúlt 8 évben éppen az alkotmánybírósági székhely elvétele okán történt: pedig a 2010-es kampány egyik fő témája volt az, hogy a kétharmados kormányzati pozícióból meglesz a forrás a taláros testület székházára és infrastruktúrájára.

-ezt írta a szeretgom még júliusban, amikor felreppentek az első hírek a Közigazgatási Felsőbíróság Esztergomba költöztetéséről. 

Októberben már egymilliárdos vagyovesztést vizionált a portál. 

Érdekes konstrukciót találtak a képviselők annak bebiztosítására, hogy a kormány ténylegesen Esztergomba hozza a Közigazgatási Felsőbíróságot: úgy döntöttek, hogy a papíron 1 milliárd 28 millió forint nyilvántartási értékű Déli Kanonoksort térítésmentesen odaadják a magyar államnak. 

- írták akkor.

Ma este újabb felvonásához érkezett a Kanonok-sor ügye. 

Védjük meg Esztergomot! - kéri Cserép János - szeretgom.hu, Harvay Péter - civilhetes, Harvay Gusztávné, Kovács Géza, Miavecz Jenő, Soós Tibor - esztergomi író, Vigh László - LMP Esztergom, önkormányzati képviselő és Zentai-Plajner Zsolt - Mi Hazánk Esztergomi Szervezete, Komárom-Esztegom Megyei Önkormányzati képviselő.

A következő üzenetet szándékoznak elküldeni Áder Jánosnak: 

Esztergomi polgárként… 

…azt kérjük Áder János államelnök úrtól, hogy a jelenlegi formájában ne írja alá a közigazgatási bíróságokról szóló törvényt.

A jelenlegi normaszöveg nem ad garanciát arra, hogy az Esztergomban felálló Felsőbíróság egy független, erős, a végrehajtói hatalmat korlátozni képes bírói hatalom központja lesz. Aggódunk, hogy enélkül városunk a független bírói hatalom porba döntésének eszközévé és helyszínévé válhat. Ha ez megtörténik, akkor az állammal, önkormányzatokkal folyó vitás ügyeikben igazságot és törvényességet keresők Esztergomot a gazsággal, törvénytelenséggel és a joguralom végső kiüresítésével fogják azonosítani.

Lokálpatrióta esztergomiként nem engedhetjük, hogy városunk ebbe a szerepbe belesodródjon.

Az üzenet szövegét fel is olvasta Cserép János a bíróság leendő - ma még leginkább romokban álló -  székhelye előtt. 

Szólj hozzá!

Olvastad már?

Megjelent Esztergom 2019-es programfüzete

Megjelent Esztergom Város Önkormányzatának 2019. évi programfüzete

Ezért vágják a fákat a Várhegyen

A város több pontján végeznek zöldfelületi gondozást: a Petőfi utca és Széchenyi tér…

Nemsoká kezdődik a zöldfelületek helyreállítása a Budai és a Schweidel környékén

Új utcabútorok is érkeznek. Erről írt dr. Szerencsés Gergely képviselő a facebook…

Útlezárás Búbánatvölgyben

Ma (03.11.) 9 és 14 óra között lezárják a Zamárd utcát!

© 2017-2019. igom.hu | Impresszum | hello@igom.hu